TANECZNYM KROKIEM ROZPOCZĘLI NOWY ROK SZKOLNY….

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych im. ks. Jana Twardowskiego  w Grójcu zostali wybrani do w ogólnopolskiego projektu dr Bożeny W. Jakubczak „...W kręgu tańca...2018”. W dniach 17-21.09.2018 dziewiątka dzieci wraz z opiekunami p. B. Lipińską i M. Solecką przebywała w Popowie doskonaląc nie tylko techniki taneczne.

„Wspólne uczestniczenie osób niepełnosprawnych wraz z opiekunami ze szkół i placówek specjalnych z Polski (Kraków, Działoszyn, Myślenice i Grójec) w pięciodniowych warsztatach i spotkaniach tanecznych miało na celu pełniejszą integrację społeczną i ugruntowanie zmian w postawach wzbogacających  możliwości osiągania sukcesów jednocześnie wspierając i zwiększając społeczną aktywność oraz samodzielność uczniów. Dzięki spotkaniom z artystami, tancerzami, psychologami oraz praktycznym próbom tanecznym uczestnicy dostali możliwość zapoznania się z różnymi technikami tańca, własną ekspresją ruchu i emocji, mogli poznać nowe sposoby ruchu i koordynacji ciała na tle współpracującej grupy, poznać przygotowania i wziąć  udział w  aktywizujących spotkaniach oraz osobiście zrealizować przygotowywany na zakończenie każdego zgrupowania pokaz, wszystkich nauczonych choreografii.”

Projekt został zrealizowany  dzięki dofinansowaniu przez PEFRON oraz Stowarzyszenie ARTBALE

B. Lipińska

Taniec11
Taniec1 Taniec2